Sensoplastyka

Zajęcia dodatkowe

Sensoplastyka jest to taka forma zajęć, w której wykorzystuje się wszystkie zmysły. Każde spotkanie z sensoplastyką to nowe produkty, doznania, doświadczenia, ciekawość i zaskoczenie. Sensoplastyka stymuluje wszystkie zmysły dlatego możemy wprowadzać ją do naszego życia już u najmłodszych dzieci.

Materiały wykorzystywane w sensoplastyce działają na wzrok gdyż mają różny kolor i kształt. Pobudzają słuch ponieważ każdy wykorzystywany produkt wydaje inne dźwięki podczas rozsypania, wylania, przesypywania, dotykania. Wszystkie produkty są jak najbardziej możliwe do dotknięcia, oswojenia się z nimi zarówno rączkami jak i nóżkami. Wykorzystywane produkty w sensoplastyce są naturalne i nieszkodliwe, dlatego dziecko może ich probować smakować i zjadać. No i wreszcie sensoplastyka pobudza także nasz węch bo jak możemy coś posmakować to równie dobrze powąchać. 

Podstawowe korzyści z zajęć sensoplastyki to stymulacja wszytskich zmysłów jednoczesnie, co jest bardzo ważne dla rozwijającego się mózgu. Taka technika plastyczna pozwala na nieograniczoną kreatywność i fantazję. Dzieci podczas zajęć nie mają ograniczeń, a pełną swobodę. Mogą podpatrywać innych,  a także naśladować współpracować czy też konkurować.